Vše, co chcete vědět o houpacích sítích a závěsných sedačkách!

Existuje mnoho skvělých způsobů, jak zavěsit houpací síť nebo závěsnou sedačku. Což je dobrá věc, protože ne každý má na své zahradě dvě palmy. Na této stránce odpovídáme na otázky, které jsme v posledních letech často dostávali, a dáváme několik užitečných tipů!

Výběr správné houpací sítě

Vše o houpacích sítích

All about hammocks

Věšení houpací sítě

Houpací síť

Výběr perfektní závěsné sedačky

Vše o závěsných sedačkách

Payment

Stojany závěsných sedaček

Stojany závěsných sedaček

Hammock hanging options

Vše o houpacích sítích

All about hammocks

S nebo bez rozpínacích lišt?

Ačkoli houpací sítě byly původně bez rozpínacích lišt, houpací sítě s rozpínacími lištami jsou stále populárnější. Oba typy houpacích sítí mají své vlastní výhody. V houpací síti s rozpínacími lištami můžete ležet rovně, takže při používání zabíráte méně místa. Pokud však nepoužíváte houpací síť s rozpínacími lištami, zaberete více místa než s tou s rozpínacími lištami. Houpací síť s rozpínacími lištami je obecně trochu méně stabilní než ta bez. Může tedy být snazší z ní vypadnout. Je to proto, že ležíte více na houpací síti než v ní. Ona známá videa houpacích síti na YouTube nebo v pořadu You're Been Framed často ukazují houpací sítě s rozpínacími lištami. Když klidně ležíte v houpací síti, nemusíte se ničeho bát, ale moc v ní neblázněte. ;-) V houpací síti bez rozpínacích lišt máte více soukromí. Můžete ležet rovněji nebo pod větším úhlem podle toho, zda chcete více či méně soukromí. Tkanina se pak omotá kolem vás. Pro opravdové milovníky slunce je vhodnější houpací síť s rozpínacími lištami. Je to proto, že, jak jsme zmínili výše, ležíte více na tomto typu houpací sítě než v ní. Vaše tělo je tedy více vystaveno slunečním paprskům.

Jak ležet v houpací síti?

Je běžnou mylnou představou, že musíte ležet v houpací síti rovně. To není pravda. Ve skutečnosti musíte ležet v houpací síti na šikmo, abyste dosáhli nejpohodlnější polohy. Když si lehnete do houpací sítě bez rozpínacích lišt rovně, plátno vás zcela zabalí a vy nic neuvidíte. To není úplně ideální (pokud se nechcete dobře vyspat a nebýt rušeni). Ležte tedy více na šikmo. To platí pro sítě pro jednoho i pro dva Mimochodem, v houpací síti s rozpínacími lištami můžete ležet rovně.

How do you lie in a hammock?

Kterou houpací síť mohu nechat venku?

Všechny houpací sítě, které prodáváme, jsou vynikající kvality a vydrží přímý sluneční svit, drsné počasí a deště. Po použití je však vždy rozumné houpací síť skladovat na suchém a stinném místě. Tím zajistíte, že barvy zůstanou jasné a slunečním svitem nevyblednou. Pokud chcete, aby houpací síť neustále visela venku, doporučujeme zvolit houpací sítě vyrobené z Elltexu (ExtraLongLastingTEXtile). EllTex může zůstat venku v dešti i pod přímým slunečním svitem. Přesto je látka stále úžasně měkká. EllTex je směs polyesteru a bavlny, která je voděodolná a (prakticky) odolná proti vyblednutí. I poté, co několikrát zmokla. Při delším nepoužívání doporučujeme houpací síť vždy skladovat. V horní části každé kategorie můžete filtrovat podle materiálu. Pokud zvolíte EllTex, uvidíte všechny houpací sítě odolné proti povětrnostním vlivům.

Jak si umýt houpací síť?

Vzhledem k tomu, že jasné barvy houpací sítě mohou pouštět barvu, vždy perte v ruce a nechte houpací síť přirozeně vyschnout (takže žádná sušička!). Při sušení houpací síť zavěste úhledně, aby zůstala bez záhybů a hrbolů. Houpací síť s rozpínacími lištami je obtížnější na praní právě kvůli rozpínacím lištám, které bohužel nelze oddělit.

Jak zjistím správné rozměry houpací sítě?

V Hamaka Online vždy říkáme: Čím větší, tím lepší! Pokud tedy máte rozpočet a prostor, vyberte houpací síť pro dva nebo rovnou rodinnou variantu. Protože je plocha látky větší, můžete v houpací síti ležet několika způsoby. U houpací sítě s rozpínacími lištami si vyberte houpací síť, která má délku látky (tedy ne celkovou délku) alespoň o 30 cm delší, než je vaše vlastní výška. To znamená, že stále budete mít nějaký prostor pod nohama a nad hlavou. „Čím větší, tím lepší“ platí také pro houpací síť bez rozpínacích lišt. K tomu však musíte mít prostor. Pokud nemáte tolik místa, jednoduše si vyberte houpací síť s délkou látky, která je nejméně o 30 cm delší než vaše vlastní výška.

Zavěšení houpací sítě

Jak zavěsím houpací síť mezi dvě stěny?

K připevnění houpací sítě na zeď potřebujete„Kompletní“ příslušenství houpací sítě. Obsahuje vše, co potřebujete pro správné zavěšení houpací sítě. K ukotvení šroubů do zdi potřebujete hmoždinky. Pokud potřebujete pouze háček s kolíkem do zdi, upevnění houpací sítě „Wall Hook“ jsou pro to dostatečné.

Zobrazit všechna upevnění

Jak zavěsím houpací síť mezi dva stromy?

K zavěšení houpací sítě mezi dva stromy potřebujetesadu zavěšení s označením „Simple“. Obsahuje vše, co potřebujete pro správné zavěšení houpací sítě. Samozřejmě můžete použít i délku lana.

Zobrazit všechna upevnění

Jaká je ideální vzdálenost mezi dvěma závěsnými body?

Nejlepší je zavěsit houpací síť s rozpínacími lištami mezi dva body co nejtěsněji. Nikdy si tedy nekupujte houpací síť s rozpínací lištou, která má celkovou délku delší než je vzdálenost mezi dvěma závěsnými body. Houpací síť bez rozpínacích lišt (původní houpací síť) je jiný příběh. Tento druh houpací sítě zavěsíte ve výšce očí (180 cm). Pokud používáte zvláštní lana, musíte je pověsit výše, aby konce houpací sítě zůstaly v úrovni očí. Když věšíte houpací síť, ujistěte se, že houpací síť visí ve tvaru půlměsíce. Další vysvětlení a objasnění najdete na tomto obrázku:

Stojany houpacích sítí

Proč stojan na houpací síť?

Někdy prostě nemáte k dispozici dobré místo pro zavěšení houpací sítě. Speciálně pro tento scénář byly vynalezeny stojany. Stojan na houpací síť má ale další výhodu: můžete jej přesouvat. Pokud tedy potřebujete nějaký stín nebo se chcete pohybovat za sluncem, můžete stojan jednoduše přesunout na jiné místo a pokračovat v relaxaci. V houpací síti (bez rozpínacích lišt) visící ve stojanu ležíte obvykle o něco níže, než když si houpací síť sami zavěsíte. To může být problém, pokud máte omezenou pohyblivost. Houpací síť s rozpínacími lištami je zavěšena pevněji a nemá tento problém.

Dřevěný stojan houpací sítě?

Dřevěný stojan vypadá samozřejmě super cool. Bohužel, dřevěné houpací sítě jsou poněkud těžší, a proto se s nimi obtížněji pohybuje. Skladování je také náročnější. Musíte ji rozebrat. Sestavení nebo rozložení houpací sítě zabere asi 10 minut.

Zobrazit všechny dřevěné houpací stojany

Kovový stojan houpací sítě?

Kovový stojan je o něco kompaktnější. Kovové stojany jsou také lehčí, snáze se s nimi manipuluje a lze je sestavit nebo rozebrat do 5 minut. Stojan s označením „Easy“je ten nejlehčí a nejlevnější stojan houpací sítě. Pokud chcete něco trochu robustnějšího a pevnějšího, pak si vyberte stojan houpací sítě s označením „Arc“.

Zobrazit všechny kovové stojany houpacích sítí

Jak si mohu vybrat ten správný stojan pro mou houpací síť?

Nejprve musíte znát celkovou délku vaší houpací sítě (včetně lan). Zde na Hamaka Online poskytujeme tyto informace ke každé houpací sítí. ;-) Pokud máte houpací síť s rozpínacími lištami, můžete předpokládat, že pokud se houpací síť do prostoru vejde, můžete stojan jednoduše objednat. Houpací síť s rozpínacími lištami může být ve stojanu natažena poměrně napnutá (nemusí tedy viset ve tvaru půlměsíce). Mimochodem, většina stojanů může být vyrobena s o něco delší nebo kratší délkou, takže není nutné objednávat další upevnění. Pokud máte houpací síť bez rozpínacích lišt, může houpací síť zavěsit ve tvaru půlměsíce. V tomto případě není žádoucí, aby visela příliš napnutá. Postačuje 10 až 20 cm vůle. Je dobré objednat si stojan, který si můžete upravit tak, aby houpací síť byla pohodlná dle vašich preferencí.

All about hanging chairs

Vše o závěsných sedačkách

Kterou závěsnou sedačku mohu nechat venku?

Všechny závěsné sedačky, které prodáváme, jsou vynikající kvality a snesou přímý sluneční svit, drsné počasí i déšť.. Po použití je však vždy rozumné houpací síť skladovat na suchém a stinném místě. Tím zajistíte, že barvy zůstanou jasné a na slunci nevyblednou.

Jak mohu prát svou sedačku?

Protože světlé barvy závěsné sedačky mohou pouštět barvu, vždy je perte v ruce a nechte závěsnou sedačku přirozeně vyschnout (takže žádná sušička!). Při sušení zavěste závěsnou sedačku úhledně, aby zůstala bez záhybů a hrbolů. Před umytím závěsné sedačky nejprve odstraňte tyče.

Jak zjistím správné rozměry závěsné sedačky?

Na rozdíl od houpací sítě nemusí být vše tak přesné v závislosti k rozměrům závěsné sedačky. Někteří lidé dávají přednost prostornější závěsné sedačce a jiní upřednostňují menší a šikovnější model.

Zavěšení závěsné sedačky

Jak zavěsím svou závěsnou sedačku ze stropu?

K připevnění závěsné sedačky ke stropu potřebujete„Kompletní“ upevnění závěsné sedačky . Obsahuje vše, co potřebujete pro správné zavěšení houpací sítě. U betonových stropů se dodávají extra kolíky pro ukotvení šroubů v betonu. U dřevěných stropů doporučujeme zavěsit židli na příčný nosník. Pamatujte, že maximální zatížení se může lišit v závislosti na kvalitě dřeva a / nebo betonu. Dobře zavěšený háček v pevném stropu snadno unese 100 kg.

Zobrazit všechna upevnění

Jak zavěsím svou závěsnou sedačku na větvi stromu?

K zavěšení závěsné sedačky k větvi nebo trámu potřebujete upevnění závěsné sedačky s označením „Simple“. Obsahuje vše, co potřebujete pro správné zavěšení houpací sedačky. Lano jednoduše omotáte kolem trámu nebo větve, upravíte délku lana a zavěsíte na něj závěsnou sedačku.

Zobrazit všechna upevnění

Jaká je ideální výška bodu zavěšení?

Pokud není příliš nízké, je to celkem jedno. Závěsná sedačka musí viset nejméně 30-40 cm od podlahy. Zajistěte, aby byla lana byla dostatečně dlouhá, aby zavěsila závěsnou sedačku ve správné výšce.

Stojany závěsných sedaček

Proč stojan na závěsnou sedačku?

Někdy prostě nemáte k dispozici vhodné místo pro zavěšení závěsné sedačky. Speciálně pro tento scénář byly vynalezeny stojany. Stojan na závěsnou sedačku má ale další výhodu: můžete jej přesouvat. Pokud tedy potřebujete nějaký stín nebo se chcete pohybovat za sluncem, můžete stojan jednoduše přesunout na jiné místo a pokračovat v relaxaci. V závěsné sedačce (bez rozpínacích lišt) visící ve stojanu ležíte obvykle o něco níže, než když si ji sami zavěsíte. To může být problém, pokud máte omezenou pohyblivost.

Dřevěný nebo kovový stojan?

Dřevěný stojan vypadá přirozeně super cool. Je však o něco těžší, a proto je obtížnější s ním pohybovat. Skladování je také náročnější. Musíte ji rozebrat. Z tohoto důvodu se mnoho lidí rozhodne pro kovový stojan. Jsou lehčí, snáze se přesouvají a lze je sestavit nebo demontovat do 5 minut.

Existují nějaké stojany, které lze připevnit na zeď?

Určitě! Tyto stojany připevníte ke zdi a zajistíte, aby závěsná sedačka visela volně ze zdi.

Jak si mohu vybrat ten správný stojan pro svou závěsnou sedačku?

Všechny závěsné sedačky se vejdou do všech stojanů závěsných sedaček. Hezké a jednoduché. Musíte věnovat pozornost pouze zátěži, kterou stojan unese. Kovové stojany obvykle mají menší nosnost. Při výběru vhodného stojanu na to tedy dávejte pozor.

Zobrazit všechny stojany závěsných sedaček